Depolamalı Tesislerde Online Ölçü İstasyonları

Göl, Gölet, Baraj gibi depolamalı tesislerin su gözlem istasyonları tek parametreli hidrostatik seviye istasyonu, radar seviye istasyonu veya EC (iletkenlik) sıcaklık seviye gibi çok parametreli ölçüm istasyonu olarak devreye alabiliyoruz. Zaman bazlı tüketim eğrilerine ulaşmanın yanısıra bu istasyonlarımız uluslararası standartları destekleyen PLC yapısında olması nedeniyle meteoroloji sensörü gibi ek donanımlar ile çalışabilmektedir. Tüketim planlaması yapılabilmesi için ve taşkın önleme için hayati öneme sahip verilere online erişim imkanı sağlamaktadır.

Yüzey Suları Online Ölçü İstasyonları

Yüzey sularının ölçümlerinde ölçüm yöntemi olarak ultrasonik veya radar sensörlü temassız seviye belirleme yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. PCL yapısındaki istasyon global standartları destekleyen çoğu sistem ile uyumlu çalışır. Online izlem, sorgulama ve raporlama hizmetlerini verir. Yüzey suları ölçüm istasyonlarının kesintisiz çalışması ve rusubat birikimine karşı dirençli olması önemlidir. Devreye aldığımız her istasyon tecrübeli saha mühendisleri eşliğinde devreye alınmaktadır

Cebri Borularda Online Ölçü İstasyonları

Cebri borulardaki ölçü tesisleri hazırlık aşamasında veya sonrasında uygulama alanına zarar vermeden, ultrasonik yöntem borulardan akan suyun hızını ölçmektedir. Debi hesaplaması ile tüketim miktarlarının gözlenebilmesini mümkün hale getirmektedir. Göl, gölet, baraj gibi tesislerin çok sayıdaki cebri boru çıkışı ve dereye deşarj çıkışları tek istasyondan online olarak gözlenmesine olanak tanımaktadır. Güneş enerjisinden destek alan istasyon PLC yapısında olup yerli üretim olarak olarak hizmete sunulmaktadır. Pek çok bölgede, çok sayıda projede tercih edilen istasyonlarımız analiz raporlama olanağı da tanımaktadır.

Yeraltı Suları Online Ölçü İstasyonları

Yeraltı Suları Ölçümleri Yeraltı su seviyesi, sıcaklığı ve iletkenliğini (EC), bakım gerektirmeyen tek gövdeli sensör vasıtasıyla sürekli online olarak takip edilebilmektedir.

Yeraltı Suları Ölçümleri

Yeraltı su seviyesi, sıcaklığı ve iletkenliğini (EC), bakım gerektirmeyen tek gövdeli sensör vasıtasıyla sürekli online olarak takip edilebilmektedir.

Yüzey Suları Ölçü İstasyon Tipleri

Yüzey sularının ölçümlerinde ölçüm yöntemi olarak ultrasonik veya radar sensörlü temassız seviye belirleme yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. PCL yapısındaki istasyon global standartları destekleyen çoğu sistem ile uyumlu çalışır. Online izlem, sorgulama ve raporlama hizmetlerini verir. Yüzey suları ölçüm istasyonlarının kesintisiz çalışması ve rusubat birikimine karşı dirençli olması önemlidir. Devreye aldığımız her istasyon tecrübeli saha mühendisleri eşliğinde devreye alınmaktadır.

İçme Suları Ölçümleri

Deneyimli ve uzman kadromuzla; akış, seviye, basınç, sıcaklık, bulanıklık, PH, klor, çözünmüş oksijen gibi su kalite parametrelerinin de ölçümü, yönetimi ve analizi alanında çözümler sunmaktayız.

Ultrasonik Kanal Nehir Seviye Debi Ölçümü

Temassız ölçü tesisi olarak sınıflandırılan Ultrasonik Seviye Akım ve Debi ölçül istasyonları önemli avantajlara sahiptir. Ölçüm sistemi rusubat birikimine neden olmadan, tesisin kurulacağı yapıya zarar vermeden, çok kısa sürede çalışır halde teslim edilebilmektedir. Kurulum yaplabilmesi için veya arıza gibi bakım gerektiren durumlarda tesisin boşaltılmasına ihtiyaç duyulmaz. Online olarak kısa süre aralıkları ile veri gönderme yeteneğine sahiptir. ihtiyaca bağlı olarak özellikler aktive edilebilir.

Su Gözlem İstasyonları

Yüzey suları ölçümlerinde farklı sensör tipleri ile temassız ölçüm imkanınıda sağlamasının yanı sıra basınç sensörü veya çok parametreli ölçüm sistemlerini de destekleyen seviye, akım, debi, hacim gibi verileri uzaktan ileten istasyonlardır.