Yüzey akışı ile iletilen suyun debisini etkileyen önemli bir faktör de yatağın yapısında meydana gelen değişikliklerdir. Bu değişiklik bazen alüvyonlar aracılığı ile olur, bazen bir taşkın sonrasında yatak değiştirerek olur. Bazende kirleticilere bağlı olarak kanal çeperinin kirlenmesi veya tabanında rusubat birikmesi nedeniyle olabilir.

Değişen yapının su seviyesine bağlı debi değerlerinin hesaplanması için  hassas ölçümler yapılmalıdır. En güvenilir yöntem Akustik Doppler ile ölçülen değerlerden elde edilmektedir. Bunun için ihtiyaç duyan kurumlara akustik Doppler temin etmenin yanısıra, satınalma yapmadan ölçüm yapmak isteyen kurumlara destek hizmeti de sunmaktayız.Akustik DopplerAçık kanal, kanalet ve doğal düzensiz kesitli akarsularda debi ölçümleri, Sukont SUGİ temassız seviye ölçüm istasyonlarının verilerine yazılım altyapısı ile entegre edilen debi anahtarı tabloları ile anlık olarak yapılmaktadır. Debi anahtarı tabloları, cm cinsinden her seviyeye karşılık gelen debi miktarının hesaplanması ile oluşturulan hesaplama tablolarıdır.

Düzenli / Düzensiz Kesitlerde Akustik Doppler İle Hassas Hesaplama….

Büyük MenderesDüzenli kesite sahip beton kanallarda, eğim ve hız parametrelerinin sabit olması halinde akım anahtarı tablosu matematiksel hesaplamalar ile oluşturulabilmektedir. Ancak eğimin ya da hızın sabit olmadığı, hızın seviyeye göre değişkenlik gösterdiği beton kanallarda ve özellikle düzensiz kesite sahip doğal akarsulara ait ölçüm noktalarında debi anahtar tabloları matematiksel hesaplamalar ile oluşturulamaz.

Bu tip durumlarda ‘’Akustik Doppler’’ cihazı ile, ölçüm noktasında farklı seviyelerde yapılan ölçümlerden oluşturulan taban haritası ve akış grafik verileri neticesinde en hassas debi anahtarı tablosu elde edilmektedir.

Kolay Kullanım İçin Sade ve Anlaşılır Kullanım Arayüzü

Cihaz, özel yazılımı içerisindeki kullanım menüsü ve görsel analiz ekranları ile tüm kullanıcıların hızlı bir şekilde aktif olarak ölçüm yapabileceği sade, anlaşılır bir kullanım deneyimi sunuyor. Renkli grafikler ile görsel hakimiyet sağlayan arayüz ile ölçüm anında tüm verileri bilgisayar ekranından takip edebilirsiniz.

Kablosuz Bağlantı İle Ölçümü Bilgisayarınızdan Anlık Takip Edin

Wi-Fi bağlantı desteği ile Akustik Doppler cihazına ölçüm sırasında kablosuz olarak bağlanırsınız. Böylece geniş kanal ve akarsularda rahatlık ile ölçüm yapabilir, kablosuz olarak tüm ölçüm verilerini bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Farklı Tipte ve Büyüklükte Akarsulara Özel Yerli Üretim Doppler Teknesi

Akustik Doppler cihazının ölçüm teknesi, kullanıcı talebine göre, özel olarak ihtiyaca uygun ebatlarda ve özelliklerde üretilmektedir.

Akustik Doppler Akustik Doppler

Tek Şarj İle Birden Çok Ölçüm

Cihaz, ölçüm teknesi içerisine yerleştirilmiş şarj edilebilir batarya ile tek şarjda 6 saate kadar kullanım imkanı sunmaktadır. Böylece birden fazla noktada ölçümü tek şarj ile yapabilirsiniz.

İster Satın Alın, İster Ölçüm Hizmeti Alın

Akustik Doppler cihazını ihtiyacınıza göre ister sürekli kullanım için satın alabilirsiniz, isterseniz de kısa süreli lokal ihtiyaçlarınız için tecrübeli ekiplerimizden  ölçüm hizmeti alabilirsiniz.Akustik Doppler


Depolamalı Tesislerde Online Ölçü İstasyonları
_____
Yüzey Suları Online Ölçü İstasyonları
_____
Yeraltı Suları Online Ölçü İstasyonları
_____
İçme Suları Online Ölçü İstasyonları