06-07 Aralık 2018’de DSİ Genel Müdürlüğü tarafından, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Akif ÖZKALDI’nın başkanlığında, Afyonkarahisar’ da düzenlenmiş olan  1. Uluslararası İçmesuyu ve Atıksu Sempozyumu’nda yoğun ilgiyle karşılaştık

Akif Özkaldı, Mevlüt Aydın, Şadiye Yalçın, Murat Dağdeviren

Ülkemizde bu yıl ilk olarak düzenlenmiş olan sempozyuma DSİ ev sahipliği yapmış olup, sektörel bazda birçok farklı kategoriden firma, bu sempozyumda yer alarak teknik ve teknolojik anlamda kendi branşlarında gelinen son noktalara ilişkin lansmanlarını yaptı.

Endüstriyel ölçüm ve veri yönetim sistemlerinde Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmiş bir marka niteliği taşıyan SUKONT A.Ş. olarak, biz de geçmiş dönemlerdeki projelerimiz, faaliyetlerimiz ve geleceğe yönelik hedeflerimizi bu platformda sunduk.

Geliştirdiğimiz %100 yerli donanım ve yazılım sistemlerimizi, su kaynaklarının etkin kullanımı amaçlı geliştirilen farklı türlerdeki yerli teknolojik ölçüm istasyonlarımızı ve bunların yanı sıra su yönetimi ve analizi ile ilgili her türlü aşamadaki taleplere uygun, esnek ve modüler veri işleme ve yönetim sistemlerimizi bu sempozyumda ziyaretçilerimize açtık.

Sempozyum boyunca standımıza ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Temsil alanımızda yerli üretim ve yüksek teknoloji ürünlerimiz hakkında detaylı brifing alan Sayın Akif ÖZKALDI Tarım ve Orman Bakan Yrd. , Sayın Mevlüt Aydın DSİ Genel Müdürü, Sayın Kaya YILDIZ DSİ Genel Müdür Yrd. , Sayın Şadiye YALÇIN DSİ Genel Müdür Yrd. , Mehmet Uğur YILDIRIM İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı, Abdurrahman DÖNMEZ Teknoloji Dairesi Başkanı, bölge müdürleri ve yardımcılarına teşekkür ediyoruz.

Mevtüt Aydın

Şadiye

Akif Özkaldı, Mevlüt Aydın, Şadiye Yalçın, Murat DağdevirenSempozyum ile ilgili detaylı bilgi için http://suveatiksu.org/index adresini ziyaret edebilirsiniz.